fbpx

Granty na fotowoltaikę

Czechowice-Dziedzice realizują projekt pn. „Program poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice”.
fotowoltaika montaż

Projekt polega na wykonaniu wielu instalacji OZE wytwarzających energię cieplną i/lub elektryczną w budynkach mieszkalnych będących własnością Mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice. W projekcie przewidziano udzielenie grantów na dostawę i montaż kilkuset sztuk instalacji OZE. Jesteś osobą zainteresowaną realizacją tego programu lub wykorzystania innego dofinansowania? Zastanawiasz się nad wyborem firmy wykonawczej. Zespół Proecology pomoże Ci we wszystkich formalnościach, byś mógł skorzystać z możliwie najlepszego dofinansowania.

Liderem na rynku polskim jest prężnie działająca marka Proecology, która wykorzystując ogromną wiedzę, doświadczenie, profesjonalizm własnych fachowców i podwykonawców, stwarza ogromne możliwości, dzięki którym możemy maksymalnie zmniejszyć koszty eksploatacyjne w naszych domach i jednocześnie mieć czyste sumienie, że nasze życie biegnie w zgodzie z naturą i nie zanieczyszcza środowiska.

Zmniejsz skutecznie rachunki za prąd z firmą Proecology

Szukasz rozwiązania jak zaoszczędzić na energii elektrycznej? Szukasz możliwości, które pomogłyby Ci zmniejszyć Twoje koszty do minimum? Kupujesz ledowe oświetlenia, kontrolujesz częstotliwość pracy urządzeń elektrycznych w Twoim domu, jednak wszystkie Twoje starania okazują się niewystarczające, by Twój rachunek za prąd był zadowalający? Pomożemy Ci w znalezieniu najlepszego rozwiązania, godnego technologii XXI wieku.
Czy słyszałeś już o wykorzystywaniu energii odnawialnej, jaką jest m.in. instalacja fotowoltaiczna? Obecnie jest to najbardziej innowacyjne źródło takiej energii. Wiedzie prym za granicą i staje się coraz bardziej doceniane w Polsce.

Niestety z każdym rokiem nasze ceny za prąd rosną i wyższe rachunki stają się nie do uniknięcia. Wyprzedź kolejną podwyżkę cen i przechytrz ją własną farmą fotowoltaiczną. Jeżeli jednak mierzysz wyżej i pragniesz zniwelować swoje rachunki do zera połącz swoją fotowoltaikę z jednym ze źródeł odnawialnych jak np. pompy ciepła gruntowe, powietrzne lub maty grzewcze. Firma Proecology wykona także audyt energetyczny, niezbędny do otrzymania dofinansowania.

Zaletą odnawialnych źródeł energii jest bezobsługowy system, komfort, bezpieczeństwo zasilania, inwestycja w instalację (urządzenia) a nie w energię elektryczną.

Prąd z inwertera* różni się od prądu z sieci wyższą częstotliwością, co umożliwia w pierwszej kolejności wykorzystanie prądu z instalacji fotowoltaicznej na potrzeby bytowe. W momencie, gdy w instalacji fotowoltaicznej powstanie nadmiar prądu, jest on przekazywany, za pomocą licznika dwukierunkowego, do naszego dostawcy energii elektrycznej (za opłatą – co powoduje szybszy zwrot inwestycji). Może powstać sytuacja, kiedy w naszej instalacji fotowoltaicznej powstanie niedobór prądu, wtedy korzystamy z energii dostarczanej nam przez naszego dostawcę energii elektrycznej (sieć publiczna).

Zamień kopciucha na alternatywne źródło energii!

W ramach inwestycji fotowoltaicznych i pomp ciepła Proecology kompleksowo zarządza projektem. W zależności od potrzeb, pomaga w pozyskaniu odpowiedniego wsparcia finansowego, jak również bankowego na realizację inwestycji. Przygotowuje całą dokumentację niezbędną do przyłączenia do sieci przez dostawcę energii.

W ramach programu „Czyste Powietrze” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, możesz otrzymać preferencyjną pożyczkę na instalację fotowoltaiczną, lub dofinansowanie na pokrycie nawet do 90 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji np. na pompę ciepła.

Poza tym programem, od tego roku, istnieje możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych na termomodernizację budynku, jak również instalację urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii czyli pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił Program Priorytetowy „Mój Prąd 3.0”, dzięki któremu możesz uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w wysokości nawet 5000,00 zł.

Projekt pn. „Program poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” realizowany przez gminę Czechowice-Dziedzice dla swoich mieszkańców jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Zespół Proecology pomoże Ci we wszystkich formalnościach, byś mógł skorzystać z możliwie najlepszego dofinansowania.

Firmy również są Prosumentem! Jeśli masz firmę również możesz swoją siedzibę zasilać prądem ze słońca tak jak osoba fizyczna, jednocześnie finansując ją leasingiem. Proecology pomoże Ci dobrać odpowiednie zewnętrzne finansowanie.

Jeżeli chcą Państwo poznać więcej szczegółów dotyczących inwestycji fotowoltaicznej, pomp ciepła, a także mat grzewczych i wykonania audytu energetycznego zapraszamy do kontaktu, wówczas umówimy spotkanie, na którym przedstawimy naszą ofertę, wybierając najlepsze rozwiązanie dla Państwa potrzeb.

Rozwiązanie budynku zeroenergetycznego opartego tylko na odnawialnych źródłach energii można zobaczyć w siedzibie firmy Proecology. Wykonają dla Ciebie to co dla nich samych jest doskonałym rozwiązaniem i z czego sami korzystają!

Od poniedziałku do piątku, między 8:00 a 16:00 można ich odwiedzić i uzyskać wszelkie informacje lub umówić się na spotkanie w dogodnym terminie.

Więcej propozycji oraz bieżące nowinki można zobaczyć na profilu Facebookowym.


Proecology Sp.z o.o.
ul. Legionów 227
Czechowice-Dziedzice

Tel. 666698666
Tel. 502391367

email: proecology.biuro@gmail.com
www.proecology-fotowoltaika.pl